Jak zostać stomatologiem w UK – wywiad z doktor Justyną Anną Abramowicz

Czy polski stomatolog może robić karierę za granicą? Czy polskie uczelnie medyczne kształcące stomatologów, dają wystarczająco dobre uprawnienia by można było praktykować zawód dentysty poza Polską? Co trzeba zrobić, by nasze wykształcenie zostało uznane w UK i czy jest to skomplikowane? 

Co oprócz nostryfikacji Waszego dyplomu przyjdzie Wam załatwić kiedy postanowicie przenieść się na Wyspy Brytyjskie, a w Polsce byliście lekarzami stomatologii?

Na te i inne pytania odpowie Wam gość mojego najnowszego podcastu Justyna Anna Abramowicz, znana i lubiana dentystka z Londynu. Znana z dwóch gabinetów w których prowadzi praktykę, ale i z Facebooka (a od niedawna także YouTube i Instagram).

Justyna Anna Abramowicz

Jeżeli Wy lub Wasi znajomi jesteście stomatologami w Polsce i macie już dość niepewnej politycznie sytuacji, lub niezależnie od polityki macie ochotę spróbować swoich sił poza Polską, pokazując swoim rodzinom inną perspektywę, otwierając przed nią szerokie drzwi do przygody, tolerancji, wielokulturowości… a jednocześnie posiadacie tak wspaniały fach w ręku jakim jest wiedza i doświadczenie w pracy stomatologa – posłuchajcie lub udostępniajcie najnowszy odcinek podcastu Emigracja Oswojona.

Tu znajdziecie dr. Justynę:
Klinika Stomatologiczna w Richmond
Polska opieka stomatologiczna
Justyna Anna Abramowicz na Facebooku

Przydatne linki:

GDC – Tutaj aplikujesz o przyznanie prawa wykonywania zawodu stomatologa w UK
British Dental Association – jak zostać dentystą?
FGDP – Facoulty of General Dental Practice
Oferty pracy w stomatologii w UK
Publikacja: Standardy w stomatologii (UK)
Dental School Council

Fotografie: Kamil Olejnicki

Previous articleWyspa – raj czy więzienie
Next articleKompetencja międzykulturowa – czy mogę lepiej czuć się na emigracji? Monika Chutnik – konsultant międzynarodowy i trener przywództwa

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here