Kompetencja międzykulturowa – czy mogę lepiej czuć się na emigracji? Monika Chutnik – konsultant międzynarodowy i trener przywództwa

Co Wy tutaj w ogóle robicie? Czy Wasza emigracja ułożyła się dokładnie tak jak zaplanowaliście? Czy odnaleźliście się już w odmiennym kulturowo i mentalnie społeczeństwie? Zadajecie sobie czasami takie pytania?

Czy gdybyście mogli wcześniej sprawdzić, że nie macie wystarczających predyspozycji do tego by żyć w innej kulturze to czy nie lepiej było by Wam zmienić kierunek emigracji lub zwyczajnie lepiej się do niej przygotować?
Jak mówi mój dzisiejszy gość nasze kompetencję międzykulturową można rozwijać na wielu poziomach, a zwiększenie jej zakresu może zapobiec wielu niepotrzebnym stresom lub nieporozumieniom.

Monika Chutnik na konferencji

Poznajcie Monikę Chutnik, pracującą na codzień z liderami wielu firm, wspierającą zespoły skłądające się z przedstawicieli różwnych nacji i kultur w lepszym wzajemnym zrozumieniu się i rozwijaniu umiejętności współpracy na płąszczyźnie wielokulturowej.

Znajdziecie ją między innymi w takich projektach jak “O Krok Do Przodu” czy ETTA. Jest coachem i prelengentką na wielu konferencjach rozwoju biznesu i byłą dotychczas gościem w wielu podkastach, między innymi w moim ulubionym Mała Wielka Firma gdzie opowiadałą o tym jak robić biznes z obcokrajowcami. Tutaj link do tego odcinka podkastu.

Przydatne linki

Tu znajdziecie Monikę Chutnik:

Profil na Linked In
O Krok Do Przodu – Portal dla liderów zmian, dobre praktyki i wiedza dla biznesu, menedżerów i HR.
hofstede-insights.com/country-comparison/ – tutaj można porównać sobie profile kulturowe różnych krajów (nieodpłatnie).
Erin Meyer to też bardzo dobry kierunek by sprawdzić swoje kompetencje międzykulturowe, ale za profil trzeba zapłacić niewielką kwotę.
Mała Wielka Firma odcinek 253 z Moniką Chutnik – warto posuchać

Fotografie: Viktorija Kolisnyk

Previous articleJak zostać stomatologiem w UK – wywiad z doktor Justyną Anną Abramowicz
Next articleStudia w Wielkiej Brytanii, procedury, terminy, formy finansowania – rozmowa z Moniką Maziejuk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here