fbpx

Kilka zdań o nas i projekcie

Emigracja Oswojona to strona naszego bloga oraz podkastu. To także nowe hobby ojca i córki. Zrobimy wszystko by udało się skillsy z nim związane takie jak nagrywanie i edycja wywiadów, redagowanie artykułów i kolekcjonowanie zdjęć i filmów udało się opanować do perfekcji bo dostarczać Wam wartościowe materiały.
Mamy nadzieję, że po drodze będzie przy tym sporo przyjemnych wyzwań,
z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, wspaniałe wyjazdy i poznamy sporo fantastycznych ludzi.

Jestem Kordian,

gdybyście mnie zapytali rok temu o to kim jestem,
powiedziałbym, że kucharzem.
Dzisiaj, gdy sytuacja się w końcu zmieniła, mogę powiedzieć, że zostałem blogerem.

Oczywiście, że to nie jest moje główne zajęcie. Na co dzień znowu pracuję w social mediach. I mam nadzieję, że tak pozostanie. Ponadto interesuję się mediami cyfrowymi, montażem video i fotografią. Uwielbiam gotować – dla kogoś, nie dla siebie samego. Cieszy mnie fakt, że po pięciu latach spędzonych na angielskiej kuchni mogę znowu gotować dla czystej frajdy. Uwielbiam sushi i kuchnie wschodu: tajską, japońską, indyjską. Lubię fotografować twarze. Prowadzę projekt fotograficzny o nazwie crodophotography.com. Do tego wszystkiego kocham podróże. Tutaj łączę wszystkie pasje w jedno.
Masz podobnie? Napisz do mnie, formularz kontaktowy znajdziesz na dole tej strony.

Emigrantem jestem od 2012 roku. Ten czas tak szybko zleciał, ale pamiętam dokładnie dzień mojego przyjazdu na Wyspy.

Gdyby nie przyjaciele, z którymi początkowo mieszkałem, to już po dwóch tygodniach wróciłbym do Polski. Początki zawsze są trudne, zwłaszcza dla kogoś komu wydawało się, że zna język i że będzie mógł w Anglii robić to samo co w Polsce. Liczyłem na to, że będę mógł fotografować. Lista moich pobożnych życzeń była długa, życie ją zweryfikowało. Nie jest łatwo pogodzić się z faktem, że lata edukacji i doświadczenia nic nie znaczą w zderzeniu z rzeczywistością.

W Polsce

Ukończyłem studia licencjackie o kierunku ekonomicznym, a później kontynuowałem naukę na Uniwersytecie Gdańskim na Ochronie Środowiska.  Po tym jak rzuciłem zdobyty na studiach zawód księgowego, przez kilkanaście lat prowadziłem własną działalność – serwis IT. Darzyliśmy się z klientami obustronnym szacunkiem. Na kilka lat przed wyjazdem do UK kierowałem działami marketingu dwóch dużych obiektów hotelarskich na wybrzeżu. Moi byli szefowie do dzisiaj są moimi dobrymi znajomymi, zawsze bowiem staram się dać z siebie 100% tego co mam do zaoferowania i nie palić za sobą mostów.

Radio Bedford

To epizod, który niewątpliwie miał ogromny wpływ na to jak przebiegały początki mojej emigracji. Odnalazłem cel, przyjaciół i sposób na twórcze spędzanie wolnego czasu. Bez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że gdyby nie praca w Radio Bedford i później w Tygodniku Bedfordshire, nie myślałbym o założeniu niniejszego projektu. Dosyć o mnie, więcej info szukajcie w postach w dziale “O tym i o owym”

Moje ulubione motto:

“If you find your focus,
you will find your lifestyle”

Olimpia – “młodziutka, wschodząca gwiazda blogosfery” 😉

a mówiąc bardziej serio – moja wspaniała córka, przed którą odsłaniam tajniki multimediów. Rzucona przez swoich rodziców na głęboką wodę emigracji, skazana na podwójną edukację i “dom z dala od Domu”. Obywatelka jeszcze Unii Europejskiej. Mamy nadzieję, że znajdzie swoje miejsce w świecie.

Kiedy przyjechała do UK miała nieco ponad 5 lat. Dzisiaj ma już 12 i lada moment otoczy ją świat pełen multimediów i wszystkiego co nowe, w którym będzie musiała odnaleźć się z prędkością światła. Dzięki redagowaniu ze mną tego bloga, mam nadzieję będzie się jej łatwiej w tym odnaleźć. Na blogu będzie moją młodą dyskutantką, a jednocześnie technicznym wsparciem. Będziemy razem gotować, podróżować, czytać książki i podejmować gości. Mam też nadzieję, że jej zapał będzie mnie wspierał i motywował do regularnej pracy. Jej uczestnictwo w projekcie BSOL ma mnie mobilizować do wspólnego eksplorowania różnorodnych tematów. Będzie moim testerem rozrywek dla młodzieży. Będziemy się dobrze bawić i dostarczać Wam atrakcyjnych (mam nadzieję) treści.

O czym będzie blog?

Razem z Olimpią będziemy redagować dla Was posty tego bloga. Dzięki niej pewne tematy nabiorą drugiej perspektywy. Co jest jednak dla mnie najważniejsze, to fakt, że dzięki wspólnej pasji będę mógł spędzać z córką więcej czasu i przy okazji przekazać jej wszystkie moje umiejętności, które niewątpliwie przydadzą jej się w zdigitalizowanej przyszłości.  Stworzyłem tego bloga by wyżyć się twórczo i nadrobić czas stracony na nie robieniu niczego kreatywnego. Ostatnie kilka lat to był psychiczny reset od spraw, które zostawiłem za sobą, nieudanych inwestycji i toksycznych znajomości. Nie jest to zdecydowanie czas zmarnowany. Nowe życie, nowe doświadczenia i rzeczywistość z którą przyszło nam się wspólnie zmierzyć. To wszystko sprawia, że chcę mówić, pisać i dzielić się z Wami pasją, umiejętnościami i gotowymi rozwiązaniami, które mogą się wam przydać zarówno w zmaganiu się z codziennością jak i w zgłębianiu tajników emigracji. Szanując wasz czas postaram się dostarczać materiały zwięzłe i konkretne urozmaicone fotografiami i filmami. A moje epizodyczne doświadczenie z pracy w radio postaram się wykorzystać dostarczając Wam podkastów, które nie tylko urozmaicą Wam czas, ale też pozwolą Wam dostrzec inną perspektywę na mniej lub bardziej znane wam tematy.

Zapisz się na nasz NewsletterPoza regularnymi informacjami o zmianach na blogu otrzymasz prezent - paczkę pełnowymiarowych fotografii
gotowych do wydruków w formatach 60x90 z naszych wypraw po Anglii i Europie.
* pola wymagane

Posłuchaj naszych podkastów

Interesują cię perypetie innych Emigrantów? Jesteś ciekaw jak radzą sobie z codziennością, tęsknotą za ojczyzną, nową rzeczywistością w której przyszło im zamieszkać? Posłuchaj naszych rozmów z ciekawymi osobami, być może dzięki tym spotkaniom życie okaże się łatwiejsze. Posłuchaj podkastów "Emigracja Oswojona"

Ostatnie posty na naszym blogu: